GökKuşağı Arkadaşlık Bilgi & Paylaşım ve Dayanışma Portalı
12 Haziran da MEGADETH Türkiye'de... - Yazdırılabilir Sürüm

+- GökKuşağı Arkadaşlık Bilgi & Paylaşım ve Dayanışma Portalı (https://www.sherasu.com)
+-- Forum: (https://www.sherasu.com/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Forum: Müzik (https://www.sherasu.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Konu: 12 Haziran da MEGADETH Türkiye'de... (/showthread.php?tid=323)

12 Haziran da MEGADETH Türkiye'de... - Nesly su - 21-05-2024

Metal konserleri ve insan düşünceleri arasındaki absürt bağlantı.

Metal konserinde kafa sallamak, başkalarının düşüncelerini sallamak için harika bir metafor olabilir. 
Metal müziği sevenler bilir, konserlerde kafa sallamak sadece bir eğlence değil, aynı zamanda bir ifade biçimidir. 
Aynı şekilde, hayatta da bazen kafa sallamak gerekebilir. 
...
..
.
[Resim: 78w6czs.jfif]
...
..
.
İşte metal konserinden ilham alarak, düşünceleri sallamanın inceliklerini anlatan acizane bir rehber size. Exclamation

1. Ritmi Yakalamak: Metal müzikte kafa sallamak için önemli olan şey ritmi yakalamaktır. 
Aynı şekilde, başkalarının düşüncelerini sallamak için de doğru ritmi yakalamak gerekir. 
Bazı insanların düşünceleri hızlı tempoda ilerlerken, bazıları daha yavaş ilerler.
Onların ritmine uyum sağlamak önemlidir gibi düşünün bu durumu. Dodgy
...
..
. 
2. Baş Sallamanın Teknikleri: Metal konserinde kafa sallamanın farklı teknikleri vardır. 
Kimi zaman hızlı ve enerjik bir şekilde, kimi zaman da daha kontrollü bir şekilde yapılır. 
Aynı şekilde, başkalarının düşüncelerini sallarken de farklı teknikleri denemek gerekir. 
Bazı durumlarda direkt bir müdahale gerekirken, bazen de daha nazik ve dolaylı yaklaşımlar 
tercih ediyoruz ya hani bu da öyle bir düşünce biçimi işte.

3. Enerji Yönetimi: Metal konserinde kafa sallamak oldukça enerji gerektiren bir aktivitedir. 
Aynı şekilde, başkalarının düşüncelerini sallamak da enerji gerektirir. 
Bu nedenle, enerjinizi doğru yönetmek ve gereksiz tartışmalara girmemek ne hoş bir durumdur değil mi? Angel

4. Grup Dinamiği: Metal konserlerinde genellikle bir grup insan bir araya gelir ve şükela gitar riffleri ile birlikte kafa sallar. 
Aynı şekilde, başkalarının düşüncelerini sallarken de grup dinamiğini göz önünde bulundurmak önemlidir. 
Birlikte hareket etmek ve diğer insanların düşüncelerine saygı göstermek, sağlam bir grup dinamiği oluşturmanın anahtarıdır. Undecided

5. İfadenin Gücü: Metal müziği genellikle isyan, öfke ve duygusal bir dışavurum aracı olarak kullanılır. 
Aynı şekilde, başkalarının düşüncelerini sallamak da bir ifade biçimidir. 
Doğru şekilde kullanıldığında, düşüncelerinizi ifade etmenin gücünü keşfetmek
oldukça etkileyici olabilir deneyin yapmadıysanız şayet. Rolleyes
Bazen kafa sallamak sadece eğlenceli bir aktivite değil, aynı zamanda güçlü bir ifade biçimi olabilir... Sleepy
...
..
.
[Resim: bhyjhjf.jpg]
...
..
12 Haziran da MEGADETH Türkiye'de konser verecekmiş.
Bu muhteşem haberi duyar duymaz aklıma ilk sen geldin Shera…
Seninle beraber gitmek istiyorum, ne dersin?
Eğer sen de benim gibi metal müziğin ateşli ve coşkulu dünyasına balıklama dalmak istiyorsan, bu fırsat kaçmaz. 
Hem birlikte eğlenir, hem de MEGADETH'in efsane şarkılarıyla coşarız.
Konser günü için öncelikle, kıyafet seçimine çok dikkat etmelisin. 
Metal konserlerinde rahatlık ve özgünlük ön planda olmalı. 
Yani, üzerine giyeceğin klasik siyah tişörtünü ve deri ceketini hazırla şimdiden.
Bir de konser öncesi birlikte MEGADETH'in en popüler şarkılarını dinleyebiliriz. 
Böylece konser alanına tam anlamıyla hazır ve coşkulu bir şekilde gideriz.
Tabii ki konser alanında da dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var. 
Öncelikle, pit denen o çılgın kalabalığa karışmak isteyip istemediğimize bir karar vermemiz gerekecek. 
Eğer pit'e girmek istersen, hazırlıklı olmalısın çünkü orası gerçekten bir savaş alanına dönüşebiliyor.
Bilet parası, yeme içme bana ait sana sadece bana eşlik etmek kalacak.
Son olarak, konser bitiminde kulaklarımızın çınlasa da, 
bu muhteşem deneyimi birlikte yaşamış olmanın keyfiyle eve döneceğiz.
Şimdi senin cevabını heyecanla bekliyorum Shera…
Bu muhteşem maceraya seninle birlikte atılmak için sabırsızlanıyorum…
Derdim olsaydı şayet.
...
..
.
[Resim: 8un1qbu.jpg]
...
..
.
O da Megadeth'in konserine gitmemek için değil de, bu tarz müzikten pek haz etmediğinden bahane arayan shera’ya dönüşebilir.
Bahaneler serisi part 1:
Sözde insanlar saçlarını savrularak, başlarını sallayarak, birbirlerine çarparak tepiniyorlar. 
Ben de orada öylece duruyor, etrafta olup bitenlere şaşkın şaşkın bakıyorum.
Bir de senin dediğin şu mosh pit midir? nerdir? denilen şey var ki, gerçekten anlam veremiyorum. 
İnsanlar birbirlerine çarpıp duruyorlar, ama sanki hiçbiri bundan rahatsız olmuyor. 
Ben de bir köşede durup bu saçma ve garip dansı izliyorum, ama içimden 
“Nan bu malaklar ne yapıyor aciba?” derken gözlerim kamyon farı görmüş davşan gibim açılıyor her seferinde.
Dayanamayıp “du nan ben de yapacağım” deyip her seferinde kafamdaki sallanan saçlar yüzünden başım dönüp düşüyorum.
...
..
.

...
..
.
Bahaneler part 2: 
Öncelikle, trafik konser günü her zamanki gibi yoğun olacak.
Trafik, kalabalık, stres derken bir de üstüne bir de konserin heyecanı eklenince kafam allak bullak olacak. 
Zaten ne diyorlar en ufak bir fikrim yok. 
Ben zaten günlük hayatta bile bu kadar karmaşıkken, bir de konser stresiyle uğraşmamam nan.
Bir diğer bahanem ise, konser mekanının uzak olması. 
Evet, uzak diyorum çünkü benim için Anakara ve Constantinapolis arası uçak ile bile uzak sayılır. 
Üstüne de o koca şehrin trafik çilesi varsa, işte o zaman hiç düşünmek istemiyorum. 
Bir de dönüş yolunu düşününce, hele ki gece geç saate denk geliyor, 
işte o zaman benim için ölüm çanları çalacaktır kesin.
...
..
.

...
..
.
Bahaneler part 3: 
Bir diğer bahanem ise, konserin bilet fiyatları. 
Sen vereceğim dedin ama olsundu bu organizsyona illa ki bir çomak sokmam lazım. 
Evet, ben biraz cimriyimdir, kabul ediyorum. 
Ama bu konser için de olsa sana bu kadar para verdirmek istemiyorum. 
Hem o parayla çok istediğim abiye kıyafeti bile ısmarlatabilirim sana. 
Neden bu kadar para verip de kalabalık bir ortamda terlemek isteyelim ki?
...
..
.

...
..
.
Bahaneler part 4: 
En önemli nedenlerim arasında olan ise, konserin şarkı listesi beni pek cezbetmedi açıkçası. 
Evet, Megadeth'in iyi grup ama biraz da olsa şarkılarını seçerken benim fikrimi alsalardı keşke. 
Benim istediğim şarkıları çalsalardı belki de düşünmezdim bile gelirdim yani senle beraber.

İşte Megadeth'in konserine gitmemek için bir sürü bahane buldu bakın. 
Ama en büyük bahane tabii ki de shera’nın tembelliği ve konfor alanından çıkmak istememesi.
Belki bir sonraki konserde görüşmek üzere…
...
..
.

...
..
.
Etkinliğe Dair
%100 Metal İftiharla Sunar: 
Thrash metal efsanesi Megadeth "Crush the World Tour" kapsamında 
2024'ün en büyük metal konseri için KüçükÇiftlik Park'ta!
Dave Mustaine önderliğinde dünya çapında milyonlarca dinleyiciye ulaşan
ve tüm zamanların en iyi metal albümlerinden biri olarak kabul edilen 
Rust In Peace’i metal tarihine kazandıran Megadeth her döneminde teknik beceri, 
karmaşık aranjmanlar ve baş döndürücü gitar sololarıyla dikkat çekti. 
Grubun 2022'de yayımladığı "The Sick, The Dying... And The Dead!" 
albümü de bu vaatleri yerine getiren kayıtlar içeriyor. 
Dave Mustaine hayranlarına şunları söylüyor:
"Bu albüm kolaylıkla Countdown to Extinction ve Rust in Peace arasında yer alabilir. 
Countdown to Extinction'a alabileceğimiz müzikalitede 
şarkılar var ve Rust in Peace'in agresifliğini taşıyorlar. 
Gruplar eskisi gibi baştan sona bir bütün oluşturan albüm çıkarmıyor.
Fakat metalde durum farklı. 
Bu camianın kendini onurlandırmak ve bize özel bir şeye sahip
...
..
.
[Resim: o37stic.jpg]
...
..
...
..
.
[Resim: ppvsz09.jfif]
...
..
.

RE: 12 Haziran da MEGADETH Türkiye'de... - Derya Deniss - 22-05-2024

Yorgunluk, iştahsizlık, halsizlik, keyifsizlik, solgun bir yüz, titirdeme Smile gibi belirtileriyle gelir metal eksikliği. Dozunda almalıdır, depoları doldurmalıdır. Metal can'dır.
Kafa sallamak bir yerde antiempatizme karşı çekilen bir harekettir. He he külahıma anlat, cümlesinin icrasıdır. Dabi dabi gibi anlamlara da gelir.
Kötü bir haberim olacak: Shera'nın bahaneleri galebe çalacak gibi görünüyor.

RE: 12 Haziran da MEGADETH Türkiye'de... - Nesly su - 22-05-2024

(22-05-2024, 08:46 AM)Derya Deniss demiş ki: Yorgunluk, iştahsizlık, halsizlik, keyifsizlik, solgun bir yüz, titirdeme Smile gibi belirtileriyle gelir metal eksikliği. Dozunda almalıdır, depoları doldurmalıdır. Metal can'dır.
Kafa sallamak bir yerde antiempatizme karşı çekilen bir harekettir. He he külahıma anlat, cümlesinin icrasıdır. Dabi dabi gibi anlamlara da gelir.
Kötü bir haberim olacak: Shera'nın bahaneleri galebe çalacak gibi görünüyor.

Yerli ve milli gururumuz olan Heavy metaldeki şu an efsane grubumuz PENTAGRAM'ın, 
zamanında anakaradaki konserine gitmemek adına elinden geleni ardına koymayan shera için, bu konser de çok ağır gelecektir zaten.
O dönem sağlık sorunu yoktu yani d vitamini eksikliği olduğunu da sanmıyorum Smile
"E bi deneyim bari" diye heveslenip, kafasını sağa sola nasıl çaktığını bir ben bilirim Big Grin
Hep bir galebe, hep bir guraba, hep mi bi yan çiziş olur bu tüysüz bamyanın bilemedim ki?  Wink

Sosyalleşmekten dem vurup, asosyalliğe koşar adım giden başka birisini tanımadım ben. Dodgy